SKU: SCC14M4410X37
ContiTech SCC14M4410X37 Synchrochain Carbon Timing Belt 37mm Width 4410mm Length 315 Teeth
Technical
| Number of Teeth | = | 315 |
| Belt Length | = | 4410mm |
| Belt Width | = | 37mm |
| Tooth Pitch t | = | 14mm |
| Belt Depth B1 | = | 10mm |
| Belt Depth B2 | = | 6.1mm |