SKU: SCC14M2800X125
ContiTech SCC14M2800X125 Synchrochain Carbon Timing Belt 125mm Width 2800mm Length 200 Teeth
Technical
| Number of Teeth | = | 200 |
| Belt Length | = | 2800mm |
| Belt Width | = | 125mm |
| Tooth Pitch t | = | 14mm |
| Belt Depth B1 | = | 10mm |
| Belt Depth B2 | = | 6.1mm |